*Hamersma 8,5*
Casa de Santar Tinto I 6 flessen
Land I Streek
Portugal, Dão
Druiven
Tinta roriz, touriga nacional, alfrocheiro
Vinificatie
De ontsteelde druiven ondergaan een schilinweking van 24 uur. De vergisting vindt plaats op 26° Celsius in roestvrijstalen tanks. De wijn rijpt 6 maanden in gebruikte Amerikaanse eikenhouten vaten.
Geur I Smaak
Smakelijke, robijnrode wijn waarin kersen- en bessenfruit de boventoon voeren. De smaak is vol en pittig met een frisse ondertoon door de granietbodem en wat zoete kruiden en toast door de houtrijping.
Lekker bij
Serveer deze verfijnde wijn bij gerechten met gestoofd of gegrild lamsvlees, rundvlees of bij kalfsstaartstuk met sjalotten en bospaddenstoelen.
Hoge waardering
In De Grote Hamersma 2018 beoordeeld met een 8,5 (STER WIJN).
Wijnmaker
Ten zuiden van de Douro regio ligt langs de rivieren de Dão, Alva en Mondego het Portugese wijngebied Dão. Dão stond lange tijd vooral bekend om z’n houtgerijpte stevige wijnen met groot bewaarpotentieel. Er worden echter ook fantastische witte wijnen gemaakt. Daarnaast onderkennen meer en meer wijnbouwers in het gebied dat de moderne consument sneller gecharmeerd is van iets lichtere rode wijnen. Een wijnstijl dus die langzaam terrein wint in de Dão. Casa de Santar is gevestigd in een herenhuis uit de 17e eeuw en omgeven door bosschages en een labyrint van bloemenvelden. De oude kelder verkeert nog altijd in perfecte staat en doet tot op de dag van vandaag dienst als wijnkelder. In deze historische omgeving, die onder meer een rijtuigenmuseum omvat, wordt echter gebruik gemaakt van de modernste technieken om topkwaliteit wijn te kunnen maken van inheemse Portugese druivenrassen.