Tenuta Spinelli I Artemisia Offida Pecorino DOCG I 1 fles
Land I Streek
Italië, Marken
Druiven
Pecorino
Vinificatie
De pecorino druif werd in de jaren 80 van de vorige eeuw toevallig herontdekt. Men dacht lange tijd dat de druif was uitgestorven. De Pecorino dankt haar naam aan de schapen van Italiaanse boeren, die de druif als lekkernij beschouwden (Pecora staat voor schapen in het Italiaans). Nu is dit autochtone witte druivenras bezig aan een opmars en wordt weer aangpelant in de Abruzzen en de Marken.
Na de oogst en de schilinweking wordt de wijn gevinifieerd op RVS vaten, waarna hij nog vijf maanden rijpt op zijn gistbezinksel. Na botteling rijpt de wijn nog een aantal maanden in de kelder van het wijnhuis.
Geur I Smaak
Stro geel met gouden reflecties. In de geur bloemen aroma's van acacia, meidoorn en kamille. Een fruitige smaak van ananas, grapefruit en appel, met kruidige tonen van sali. Dez wijn heeft goede zuren en een mooie mineraliteit.
Lekker bij
Bijzonder lekker bij antipasti, pasta’s, en geroosterd wit vlees.
Hoog gewaardeerd
Gambero Rosso: 'Tre Bicchieri ' (hoogste waardering!)
Wijnmaker
In 2006 nam Simone Spinelli de wijngaarden van zijn familie in het achterland van Piceno weer in gebruik. De wijngaarden, in totaal 7 hectare, zijn hooggelegen en hebben een moeilijk te bewerken grond van kiezelsteen en rotsgrond. Het waait er hard en de temperaturen schommelen sterk tussen dag en nacht. Ideale omstandigheden voor de druiven, maar zeer arbeidsintensief voor de wijnmaker.
Simone Spinelli maakt wijnen van autochtone druivenrassen van de regio: pecorino en passarina. In korte tijd heeft deze jonge wijnmaker zich op de wijnkaart gezet en oogst hij veel lof met zijn wijnen.